• Taşımada Güvenin Adresi
  • Hızlı Ulaşım : +90 541 770 21 91

Proje Yükleri Taşımacılığı

Proje Yükleri Taşımacılığı Tüm projelerde lojistik ihtiyaclar önceden yapılan çalışmalarla saptanarak en uygun taşıma metodlarını belirleyerek planlamakta ve tüm uygulama asamalarında bilgi akışını sağlamaktayız.

Proje Yükleri Taşımacılığı nda Proje taşımacılığı, özellikle ağır, havaleli, hacimli (fazla uzun, fazla geniş veya fazla yüksek) yani gabari dışı eşyaların taşınmasında kullanılır. Bu tip eşyalar genellikle kamu/özel sektör fabrika, rafineri, madencilik, enerji, inşaat vb. altyapı yatırımlarında gerekli olan malzemeler, cihazlar veya donanımlardır.

Proje lojistiği ise taşımacılık operasyonlarının yanında müşteriden gelen özellikli dağıtım, depolama veya elleçleme gibi karmaşık lojistik operasyon ve görevleri de kapsamaktadır.Her proje lojistiği tektir, yedeği yoktur. Her müşteri projesini kendine özgü olmasını ve talepleri doğrultusunda en iyi şekilde gerçekleşmesini ister. Lojistik işletmesinin taşınacak malzemenin özelliklerini, monte-demonte işlemlerini iyi anlaması ve bilmesi, müşteriyle iş birliği içinde olması ve işinde uzman olması gerekir.

Takım çalışması bu işlemlerde çok önemli bir faktördür. Proje taşımalarında risk yönetimi planı yapılması çok önemlidir. Kaynaklanabilecek hasar ve kaza tahminleri yapılır. Transfer sırasında malzemelerin zarar görmemesi gerekir. Yedeği de olmadığından sözleşmelerde ağır tazminat koşulları olabilmektedir. Sigorta konusu proje lojistiğinin diğer bir ayrılmaz parçasıdır. Sigortanın olmadığı ve zarar/hasar gibi bir durumun olması halinde lojistik işletmesi müşterisini kaybetmekle kalmaz; hizmet bedelinin çok üstünde bir maliyet ile de karşı karşıya kalabilir.


GERİ